10.06.19

ScreenShotGo - užitečný softwarový zázrak

Pro toho, kdo nemá čas číst mé další povídání, uvádím, že zadáním  názvu androidové aplikace ScreenShotGo do Google Play Store, se dostanete na produktovou stránku s popisem a s odkazem na instalaci. 
A nyní k věci: informaci o aplikaci jsem našel na stránkách portálu svetandroida.cz.
Aplikace mne zaujala, jelikož poměrně často pracuji se screenshoty - se snímky obrazovky mobilu.
Což znamená, že mám v mobilu na různých místech různé soubory, nesoucí většinou přednastavené názvy, které o obsahu většinou nic neříkají. V této situaci se mi zmíněná aplikace stala velmi užitečným pomocníkem
ScreenShotGo dokáže sejmout obrazovku jako obrázek, provést sken textu z jeho obsahu, screenshot s přiřazeným textem zaindexovat a uložit. 
Potřebuji-li vyhledat konkrétní screenshot s určitým obsahem, zadám pouze klíčové slovo do vyhledávacího okénka aplikace a odpovídající screenshot se mi v mžiku zobrazí.
Snímky jsou v systému aplikace uspořádány podle data a času pořízení, takže si snadno můžete prohlédnout ty nejčerstvější
( Údajně by mělo být možné s extrahovaným textem i nadále ( izolovaně ) pracovat, ale to se mi zatím nedaří. Aplikace je zatím v beta verzi, takže nevím, kde je vina, zda u mne nebo v aplikaci. )
Aplikace je nejen užitečná, ale lze ji považovat za dobrý příklad toho, co dnešní mobily, vybavené vhodnými aplikace, dokáží.