11.06.19

POCO launcher pro MIUI zařízení - Xiaomi

Na webu se dočtete konstatování, ža dnešní chytré telefony jsou doslova “našlapané” funkcemi, přičemž další schopnosti neustále přibývají. Udržet pořádek v množství předinstalovaných i uživatelem stažených aplikací nebývá právě jednoduché. Hodně v tomto směru záleží na aplikaci “launcher”, obsluhující domovské obrazovky a seznam nainstalovaných programů. 
Jednou z nejlepších věcí o Androidu je skutečnost, že si můžete přizpůsobit nejen to, jak vypadá, ale také jak se chová. Jedním ze způsobů, jak to dosáhnout, je stahování nového spouštěče, aplikace, která změní rozhraní. Na Google Play Store je launcherů nespočet. Ale jak se rozhodnete, který z nich bude používat
Na portále světandroida.cz publikovali výzvu:
"Vlastníte Xiaomi telefon s MIUI? Stáhněte si nový alternativní launcher POCO".
O co jde? Cituji z textu na adrese:
https://www.svetandroida.cz/xiaomi-miui-poco-launcher/
"Mobil Xiaomi Poco F1 přišel i s upravenou verzí MIUI, kterou na klasických Xiaomi telefonech nenajdete. Nově se to dalo obejít, protože launcher tohoto telefonu se dá stáhnout a instalovat na Xiaomi telefony. Podmínkou je to, že máte zařízení s MIUI 9 nebo MIUI 10. Dnes je již POCO launcher běžně nabízen.
Největší změnou oproti klasickému MIUI je v tom, že tento launcher má menu s aplikacemi. Menu s aplikacemi umožňuje rozdělit aplikace do kategorií, existuje speciální místo pro schované aplikace a nechybí ani podpora vlastních balíčků ikon. Podpora funkcí se liší podle verze MIUI."
Po zadání klíče "POCO launcher" v Google Play Store, se dostanete na produktovou stránku, nabízející instalaci, zdůrazňující novinky verze 2019. Je to adresa:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mi.android.globallauncher
Popis je v angličtině, ale Google Play nabízí překlad do češtiny. 
Několik dní sbírám odvahu k instalaci POCO launchru. Jakmile ho nainstaluji, podělím se o vlastní zkušenosti. Zatím využijte zkušenosti autorů, popisujících tuto specifickou aplikaci v celé řadě internetových zdrojů.